Działalność statutowa

Konferencja naukowo - techniczna pt. "Polska Myśl inżynierska w odbudowie Niepodległej Polski"

 

 

Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych NOT „Zagłębia Miedziowego” w Legnicy, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa w Lubinie oraz Związek Pracodawców Polska Miedź organizują w dniu 9 października 2018r. w Sali Wyżykowskiego KGHM Polska Miedź S.A. w Lubinie, z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski, konferencję naukowo – techniczną pt. „Polska Myśl inżynierska w odbudowie Niepodległej Polski połączonej z inauguracją XLII Dni Nauki i Techniki.

Niniejsza uroczystość objeta jest honorowym patronatem Wojewody Dolnośląskiego, Prezes Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie oraz Prezesa KGHM Polska Miedź S.A.

100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę nasuwa nam wydarzenia z przeszłości, przybliża zarys jak wspólna praca wielu ludzi, jak ich wspólny wysiłek przyczynił się do jej odbudowy. Przybliża nam obraz wspólnego wysiłku inżynierów i techników polskich, jak stworzyli podwaliny nowoczesnego państwa, jak ich praca pomogła rozwinąć gospodarkę.

Konferencja dotyczy upamiętnienia inżynierów i techników polskich, tych powszechnie znanych i tych, o których pamięć jest żywa jedynie lokalnie czy regionalnie. Nie możemy mówić o historii odzyskania niepodległości Polski bez opowieści o ludziach, którzy w dużej mierze przyczynili się do odbudowy i rozwoju niepodległej Polski – są to inżynierowie i technicy polscy.

Wszelkie informacje dotyczące konferencji będą do uzyskania pod:

tel. 76/ 852 30 17

e-mail: not@not.legnica.pl

 

 

Nasi Partnerzy

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy Fundusz Dla Organizacji Pozarządowych EEA Grants Norwey Grants Legniscki Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Fundacja Fundusz Współpracy Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Regioplan Związek Pracodawców Polska Miedź Energetyka Grupa KGHM ELSUR Fundacja KGHM Polska Miedź Odlewnia Żeliwa Zawiercie ARLEG S.A. Agencja Rozwoju Regionalnego
Towarzystwo Konsultantów Polskich Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Rolnictwa Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Legnicy Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Stowarzyszenie Geodetów Polskich Stowarzyszenie Elektryków Polskich Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Metali Nieżelaznych Stowerzyszanie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa Regionalny Klub Techniki i Racjonalizacji Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich